Uverejnené Vložiť komentár

Šujtášové šperky: Krása, ktorej sa nedá odolať

Šujtášové šperky, známe tiež pod francúzskym názvom soutache (vrkoč), svojou pestrosťou a farebnosťou očarujú stále viac a viac žien. Patríte medzi ne? Ak áno, potom dobre viete, aké sú okúzľujúce. A ak vaša zbierka šperkov a bižutérie šujtáš ešte neobsahuje, pozrite si tie najkrajšie výtvory, ktoré sme zaradili do našej ponuky a príďte týmto šperkom na chuť aj vy!

Šujtášové šperky dostali svoj názov podľa techniky, akou sú vyrábané. Občas sa však môžete stretnúť aj s pojmom sutaška, lemovacia technika  alebo s pôvodným maďarským názvom sujtás (v preklade mohér). V minulosti šujtáš zdobil oblečenie či vojenské uniformy, nepovažoval sa teda za šperk ako taký. Reč je prakticky o textilnej šnúrke, splietanej akoby do vrkoča.

Celý efekt dotvárajú koráliky, minerály, perličky, ale aj polodrahokamy. Zadnú časť šperku väčšinou tvorí pevný filc, ale nie je to pravidlo. Šujtášové šperky sú, pokiaľ ide o váhu, veľmi ľahké, hoci tak napohľad nepôsobia.

Už to bude nejaký ten rôčik, čo sa prvé šujtášové šperky ukázali v celej svojej kráse aj na slovenskom trhu. Odvtedy ich popularita rapídne stúpala, čomu sa vôbec nečudujeme. Očaria totiž na prvý pohľad. Vizuálne sú skutočne mimoriadne atraktívne a dokážu oživiť aj ten najfádnejší outfit a dodať šmrnc každej jednej žene. Sú vhodné tak na bežné nosenie do školy alebo do práce, ako aj na večernú párty a spoločenskú udalosť.

Na šujtášových šperkoch je úžasné, okrem toho, že sú robené ručne, že hoci pôsobia veľmi komplikovane, do ich výroby sa pokojne môžete pustiť aj vy samy. Stačí si nakúpiť potrebný materiál, napozerať si pár video návodov a postupov, vydolovať zo seba aspoň kúsok kreatívneho ducha a potom už len smelo do toho! Môžete tu dokonale popustiť uzdu svojej fantázii, pretože, akú farebnú kombináciu, dizajn či tvar si zvolíte, je len a len na vás. Ak si však netrúfate začať na základe videa, poobzerajte sa po nejakom tom tvorivom kurze vo vašom okolí.

Šujtášovou technikou si môžete vyrobiť originálne náušnice, náhrdelníky, náramky, prstene, brošne, čelenky, hrebienky alebo dokonca opasky. Touto technikou si tie zručnejšie z vás môžu oživiť aj jednoduché lodičky. Čoraz viac tieto šperky obľubujú aj nevesty na svadbách, zvlášť, ak chcú práve šperkom dodať „glanc“ svojmu svadobnému outfitu. Vyberte si hneď teraz!

Zdroj: Ivana Riljaková pre KamZaKrásou.sk
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *