Uverejnené Vložiť komentár

Náhrdelník choker – buď ho milujete alebo…

Len máločo zo sveta módnych doplnkov bolo v poslednej dobe toľko pretriasané ako náhrdelník choker. Pre niekoho obľúbený prvok v outfite, na ktorý nedá dopustiť, pre iných nebezpečná až život ohrozujúca záležitosť. V každom prípade, náhrdelníky v štýle choker siahajú až do 19. storočia, kedy ich začali nosiť primabaleríny. V tej dobe šlo o stužku uviazanú tesne okolo krku. Čítajte ďalej a dozviete sa, či je choker skutočne nebezpečný!

 

Pomenovanie choker je pomerne výstižné – choke totiž znamená dusiť alebo škrtiť. Aj preto vznikla vo svete mierna panika v súvislosti s týmito trendovými náhrdelníkmi. Sú alebo môžu byť teda skutočne nebezpečné? Hoci náhrdelníky choker boli kedysi spájané výlučne s prostitúciou, dnes to rozhodne neplatí. Chokers sú na trhu v celej škále materiálov, tvarov a vrstiev. Tieto obojky nájdete v akejkoľvek podobe, od jednoduchej čiernej stužky, až po rafinovaný šperk z dielne módnych dizajnérov. Najčastejšie sa stretávame so zamatovým, koženým, ale aj perlovým či zlatým chokerom. Na Slovensku sú čoraz obľúbenejšie aj chokery zo stužky s folklórnym motívom.

Obľúbili si ho aj známe celebrity

Veľkým plusom je, že dokáže z jednoduchého outfitu vyčarovať doslova módny hit – stačí ho skombinovať s obyčajným bielym tričkom a džínsami. Pravdou však je, že najviac svedčí mladým ženám so štíhlym krkom. Známymi nositeľkami tohto obojkového náhrdelníka sú herečka Miranda Kerr, speváčka Selena Gomez či slávna modelka Kendall Jenner. Vôbec sa nemusíte báť túto vychytávku vrstviť. Pokojne skombinujte čierny zamatový choker s dvoma zlatými a neodolateľný krk je na svete.

 

Viete, ako choker kombinovať?

Výborne vyzerajú v kombinácii s čipkovaným topom alebo romantickými šatami s hlbším výstrihom. V takomto prípade nemôžete šliapnuť vedľa. Nič nepokazíte ani vtedy, keď tento náhrdelník skombinujete s tesným rolákom. Choker sa hodí naozaj ku každému štýlu, od romantického vintage až po tvrdý rockový. Pokiaľ ide o účes, ideálne je nechať vlasy voľne rozpustené, zviazať ich do drdolu s niekoľkými spustenými pramienkami, prípadne zvoliť nedbalý look, ktorý tento módny doplnok úžasne podporí.

 

Aj tu platí, že menej je viac

K choker náhrdelníku sa dokonale hodí líčenie v podobe výrazných čiernych očných liniek a sýteho rúžu. Nie je to však, samozrejme, pravidlo – choker môžete kombinovať akokoľvek, podľa vlastnej chuti a fantázie, doslova na každú príležitosť. Vyzerá výborne tak s boyfriend džínsami a tričkom, ako aj s elegantným kostýmom. Navyše, dodá vám veľký kus sexepílu a opticky predĺži krk. Ale pozor! Neprežeňte to s vyzývavosťou! Ak zvolíte choker, uberte na kožených materiáloch v oblečení, ako aj na hĺbke výstrihu.

 

Vyrobte si choker samy!

Choker si dokonca môžete vyrobiť aj samy. Stačí vám na to stužka alebo čipka, patentky či háčik na zapnutie a čokoľvek, čím by ste si chceli tento doplnok oživiť – korálky, kamienky, atď. Ak použijete stužku, opáľte jej konce zapaľovačom, aby ste ich zafixovali. Potom ju už len dozdobte a je to!Že priveľa práce na váš vkus? V tom prípade vyvlečte šnúrku z topánky a choker je na svete.

Mnohé ženy však majú z tohto doplnku obavu práve pre jeho tesnosť pri krku. Je v nich dokonca zakorenený strach z uškrtenia. Pochopiteľne, nie každému je príjemný pocit doslova uviazaného krku, preto si treba starostlivo zvoliť takú veľkosť a dĺžku, aby vás v ničom neobmedzovala a aby ste sa cítili bezpečne a pohodlne. Tak čo, máte odvahu pripútať sa? Kúpite TU.

Zdroj: Ivana Riljaková pre KamZaKrásou.sk
Úvodná foto: pinterest.com
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *