Uverejnené Vložiť komentár

Nie je dezodorant ako dezodorant

Čo vy a prípravky proti poteniu? Patria do vášho života neodmysliteľne a neviete si predstaviť rannú hygienu bez použitia antiperspirantu? Alebo ste skôr na opačnom brehu a rôznym dezodorantom sa oblúkom vyhýbate? Tak či onak, pripravili sme si pre vás pár zaujímavostí, ktoré vám rozhodne neuškodia. Najmä letné obdobie a prípravky proti poteniu k sebe neodmysliteľne patria. Veď kto z nás by sa nechcel cítiť komfortne, voňavo a čisto?

Strašiak menom hliník

Nie je žiadnym tajomstvom, že súčasťou mnohých kozmetických prípravkov, dezodoranty nevynímajúc, je aj mimoriadne škodlivý hliník (aluminium). Asi sa teda zhodneme, že ide o jednu z najspornejších skupín spomedzi kozmetických výrobkov. Na obale prípravku nájdete hliník označený ako aluminium hydroxide, aluminium chlorohydrate, aluminium zirconium, aluminium sicicate alebo aluminium oxide. Je preukázané, že zlúčeniny hliníka upchávajú potné žľazy. Logicky je tým narušená regulácia telesnej teploty a odvádzanie škodlivých látok z tela. Mnohé prípravky proti poteniu alebo zápachu obsahujú aj parabény – tie slúžia ako konzervačné látky. Na telo však majú nebezpečný vplyv, vedia spôsobiť hormonálnu nerovnováhu.

Po holení nie!

Rovnako opatrný treba byť pri použití antiperspirantu bezprostredne po oholení pokožky. Čerstvo oholená pokožka, predovšetkým podpazušie, je extrémne citlivá a náchylná na podráždenie. Americkí vedci dokonca vyšli na svetlo sveta s výskumom, ktorý preukazuje súvislosť medzi použitím dezodorantov a rakovinou prsníka. V každom prípade radšej počkajte s aplikáciou antiperspirantu alebo dezodorantu aspoň dve hodiny po holení. Tu sa však bavíme o prípravkoch, obsahujúcich škodlivý hliník a parabény vo vysokom množstve. No a keďže na obaloch sa presné hodnoty týchto látok neuvádzajú, je určite lepšou voľbou siahať po výrobkoch, ktoré ich neobsahujú vôbec.

Pár zaujímavostí v bodoch:

  1. Úlohou dezodorantu je prekryť zápach spôsobený potením, samotnému poteniu však nezabráni. Naopak úlohou antiperspirantu je potenie eliminovať a redukovať. Z toho vyplýva, že zatiaľ čo dezodorant môžeme používať na dennej báze, po antiperspirante by sme mali siahať skôr len výnimočne.
  2. Potíme sa vtedy, keď nám je teplo – telo sa snaží ochladzovať, pričom vylučuje rôzne škodliviny.
  3. Počas bežného dňa vypotíte až liter vody, v lete samozrejme viac a pri veľkej telesnej záťaži až neuveriteľných desať litrov!

Ide to aj prirodzene a bezpečne

Našťastie však máme aj v tejto oblasti na výber a trh už dnes ponúka množstvo prírodných dezodorantov, takže si už len vybrať ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať – konzistenciou, spôsobom použitia či vôňou. V našej ponuke napríklad nájdete Purity Vision Bio Ružový dezodorant v spreji, ktorý aktívne a efektívne neutralizuje telesný pach a čo je dôležité, neupcháva pritom potné póry. Ak vám teda nie je ľahostajné zloženie kozmetiky, ktorú používate na dennej báze, rozhodne siahnite práve po tomto produkte. Nedráždi ani citlivú či alergickú pokožku. Nikto z nás nechce vystavovať svoje telo toxickým látkam, obsiahnutým v kozmetike, preto je namieste dbať na čo najprírodnejšie zloženie. A obzvlášť keď ide o starostlivosť o najväčší orgán nášho tela – kožu. Purity Vision Bio Ružový dezodorant je absolútne bez alkoholu a parfumácie, čo je jeho veľký benefit. Jeho aplikáciu si tak môžete dovoliť aj opakovane počas celého dňa. Nezanecháva žiadne škvrny na oblečení. Tým, že neobsahuje žiadne parfumované látky, dobre poslúži aj našim mužským polovičkám. Objednáte TU!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *