Uverejnené Vložiť komentár

Batoh ako praktická a zdraviu prospešná voľba číslo jedna

Určite neuniklo vašej pozornosti, že čoraz viac mladých slečien, biznis žien, ale aj dám v rokoch vymieňa klasickú kabelku za batoh. Nehovoríme však výlučne o plátených batohoch na hory, ale o najrôznejších dizajnových kúskoch, v celej škále farieb, tvarov a materiálov.

Nuž, batohy, batôžky, ruksaky, akokoľvek si ich pomenujete – sú jednoducho in a ešte ani zďaleka sa nechystajú vyjsť z módy. Výrazným bonusom navyše je, že šetria váš chrbát – samozrejme, ak ich nosíte na oboch ramenách súčasne.

Veď uznajte, že nosiť na jednom pleci laptop, obed a ešte aj preplnenú kozmetickú taštičku, nie je žiadna sranda. A čo si budeme klamať, táto hektická doba si doslova žiada odľahčenie v podobe praktických a pohodlných módnych doplnkov.

Ideálnou voľbou teda bude batoh s nastaviteľnými remienkami, pričom platí, že čím sú hrubšie, tým pohodlnejšie sa vám bude nosiť. Širšie popruhy zároveň viac šetria váš chrbát, pretože ťažisko nákladu je lepšie rozložené.

Ideálne tiež je, siahnuť po batohu s vystuženou chrbtovou časťou. Batoh väčšinou poskytuje štedrý úložný priestor, čo sa nedá povedať o každej kabelke. Batoh či minibatôžtek, látkový či kožený, môžete pokojne skombinovať tak s teniskami, balerínkami, čižmami aj elegantnými lodičkami. Hodí sa samozrejme aj k sukniam a šatám.

Už dávno teda ruksak nie je len doplnkom školákov. Batohy dnes môžete nosiť do práce, na výlety, prechádzky mestom, do parku s deťmi, na párty alebo kdekoľvek, kde si zmyslíte. No dobre, ak sa chystáte na operu, zostaňte radšej pri osvedčenej klasike…

Zároveň, pokiaľ ide o vhodné kombinácie, aj tu platí, že čím jednoduchšie oblečenie, tým si môžete viac dovoliť uletieť pri doplnkoch a naopak. Batohy sa tak stávajú spoločníkmi s mnohými pozitívnymi prívlastkami – sú chic, praktické, pohodlné a v neposlednom rade štýlové a omladzujúce.

Na výber máte z bohatej škály motívov, takže nehrozí, aby ste si nenašli to pravé orechové pre vás. Trh je totiž plný batohov v neutrálnych a ľahko kombinovateľných farbách, pre odvážnejšie zase nechýbajú flitre, čipky, strapce či zvieracie motívy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *