Uverejnené Vložiť komentár

Kabelka podľa typu postavy: Viete, aká sa vám hodí?

Vedeli ste, že už dávno neplatí pravidlo, aby kabelka ladila s topánkami? Reč je predovšetkým o farebnom ladení, ale rovnako tak si už dnes pokojne môžete dovoliť kombinovať aj rôzne štýly.

Naoko bláznivé kombinácie? Nebojte sa experimentovať!

Luxusné lodičky a k tomu ľadvinka – na páse alebo crossbody či športové tenisky s listovou kabelkou do ruky. Áno, na prvé počutie bláznivé kombinácie, v praxi však niečo, čo len dotvára váš štýl a spraví z vás neprehliadnuteľnú hviezdu ulíc. Neveríte? Rozhodne vyskúšajte!

Stále však platí, že kabelka by mala ladiť so zvyškom oblečenia. Obzvlášť to platí pri špeciálnych príležitostiach, kde je namieste istý dress code, ako napríklad pracovný pohovor, obchodné rokovanie alebo ples.

Vyberajte si univerzálne tvary aj farby

Aby ste však nemuseli vykradnúť banku a zaobstarať si ku každému outfitu samostatnú kabelku, vyberajte si skôr univerzálne, ľahko kombinovateľné a neutrálne kúsky, pokiaľ ide o tvary aj farby. Poďme sa však pozrieť na vhodnú voľbu kabelky ku konkrétnym typom postavy!

Nižšie postavy

Ak ste nízke a útle, vaša kabelka by nemala byť príliš dlhá, výrazná ani objemná. Najlepšou voľbou budú pre vás kabelky do ruky či crossbody tašky, avšak dbajte skôr na menšie tvary. Pokojne si doprajte aj kabelky v rôznych pestrých farbách.

Vyššie postavy

Naopak, ak máte vysokú postavu (a navyše aj štíhlu), skvelou voľbou bude crossbody kabelka. Takisto si môžete dovoliť nosiť aj objemnejšie kabelky čo do šírky. Nesiahajte po príliš maličkých kabelkách.

Plnšie postavy

Dámy s plnšími postavami by mali siahať po kabelkách geometrických tvarov a ostrejších hranatých línií. Vyhnite sa mini kabelôčkam, ktoré by len zbytočne upriamili pozornosť na vaše proporcie. Takisto platí, že ak sú vaše boky objemnejšie, nenoste kabelky, ktoré sa končia práve na úrovni bokov. Naopak, noste kabelky, ktoré sa končia tesne pod ramenom alebo potom nižšie pod úrovňou bokov. Pokiaľ ide o veľkosť kabelky, siahajte výlučne po tých stredných, nakoľko ženám s nesúmernou postavou nelichotí ani objemná maxi taška, no ani mini taštička.

Zdroj – úvodná foto: pinterest.com
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *