Uverejnené Vložiť komentár

Ladenie šperkov k typu tváre: Podporte svoju krásu vhodným šperkom!

Hovorí sa, že v móde neexistujú hranice. Ale prečo sa potom nízkym ženám neodporúča obúvať si členkové topánky a prečo by teda silnejšie postavy nemali siahať po príliš veľkých kabelkách? Nuž, čo si budeme navrávať, isté pocitové mantinely by mali byť správne zakorenené v každej z nás. A to isté sa týka aj výberu šperkov. Typov tváre je totiž celá škála a ak zbytočne nechceme upriamovať pozornosť na to, na čo až také pyšné nie sme a naopak, ak nechceme zakrývať to, čo by malo byť vystavené na obdiv, mali by sme si vždy zvoliť ten správny typ šperku. Ladenie šperkov k typu tváre je preto téma, na ktorú si dnes trošku posvietime. Buďte pri tom!

Väčšina z nás si aktuálne vyberá šperky podľa oblečenia, no len málokto berie do úvahy aj typ svojej tváre a či nám daný tvar šperku lichotí alebo nie tak celkom. Pretože, hoci si to nie vždy uvedomujeme, napríklad také náušnice vedia opticky naozaj výrazne zmeniť našu tvár. Vo všeobecnosti platí zásada – tvar náušníc sa nesmie podobať na tvar tváre. V preklade to znamená, že ženy s úzkou tvárou by sa mali vyhnúť úzkym visiacim náušniciam a ženy s okrúhlou tvárou zase napríklad kruhom. Poďme si to však rozmeniť na drobné!

Okrúhla alebo tiež guľatá tvár sa vyznačuje pomerne plnými tvarmi, širším nízkym čelom a rovnakou dĺžkou a šírkou tváre. Siahať by ste mali predovšetkým po dlhých visiacich náušniciach, ktoré vašu tvár opticky predĺžia. Vyberajte si skôr šperky hranatého typu, nie guľaté či okrúhle – ideálny tvar šperkov sú trojuholníky a obdĺžniky. Vyhnite sa však drobným príveskom a náhrdelníkom, siahajúcim tesne ku krku typu choker, ako aj drobným napichovacím náušniciam. Nechoďte ani do príliš veľkej extravagancie.

Oválna tvár

Všeobecne je tento typ tváre považovaný za ideálny, kladúci najmenej požiadaviek, podmienok a obmedzení. Symetria, výrazné lícne kosti, zúžená brada v spodnej časti a jemné kontúry – to je to, čo tento typ tváre vystihuje. V praxi máte vyhraté, pretože s oválnou tvárou si môžete vlastne dovoliť akýkoľvek typ šperkov. Ideálnou voľbou budú napríklad náušnice v tvare slzičiek, kvapiek, ale vhodné sú pre vás aj dlhšie a užšie náušnice. Pokojne siahnite aj po kruhoch alebo špirálkach. Rovnako tak si môžete dovoliť aj šperky výrazných geometrických tvarov.

Štvorcová tvár

Pre tento typ tváre sú špecifické ostré hrany. Majiteľky takejto tváre majú široké čelo a výrazne hranatú sánku. Vyhnite sa hranatým šperkom, naopak, dobrou voľbou budú prívesky a náušnice v tvare kruhov a akékoľvek zaoblené tvary. Kruhy, polkruhy, kvapky, slzičky či elipsy – to je to pravé orechové pre váš typ tváre. Dobrou voľbou, vo vašom prípade, budú aj úzke visiace náušnice, držte sa však zásady – váš typ tváre si vyžaduje zjemnenie a pretiahnutie hranatých kontúr.

Trojuholníková tvár

Trojuholníková alebo tvár srdcového typu je charakteristická širším čelom, než sú lícne kosti. Tvár sa smerom k brade viditeľne zužuje. Siahajte po šperkoch, ktoré pritiahnu pozornosť k vašim očiam. Ako na to? Jednoducho – voľbou číslo jedna budú visiace úzke náušnice alebo slzičky. Zvoliť by ste si mali vždy také náušnice, ktoré majú výraznejšiu a dominantnejšiu spodnú časť, než vrchnú. Dovoliť si môžete aj extravagantnosť a výraznosť šperkov. Využite tento benefit, vedzte, nie každá dáma si ho môže dovoliť.

Úzka a obdĺžniková tvár

Majiteľky úzkej a podlhovastej tváre sa nemusia báť výrazných a dominantných šperkov, ktoré ich tvári dodajú objem. Môže ísť o širšie a kratšie náušnice, naopak, vyhnite sa úzkym visiacim náušniciam a príveskom. S úzkou tvárou súvisí aj obdĺžnikový typ tváre a aj v tomto prípade dĺžka tváre výrazne presahuje jej šírku, no vyznačuje sa hranatými kontúrami. Pokojne noste perly na všetky možné spôsoby, ako aj rôzne iné guľaté a oválne drahokamy. Siahajte po náušniciach, ktoré sa smerom nadol rozširujú.

Zdroj: Ivana Riljaková pre KamZaKrásou.sk
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *